Vannak színészek, akik nem tudnak kiteljesedni a kamera előtt vagy csak valami újra vágynak, ezért kipróbálják magukat rendezőként is. Ugyanez természetesen igaz fordítva is, gondoljunk csak Hitchcockra vagy Tarantinora, azonban most az előbb említetteket vesszük górcső alá a Metacritic cikke alapján.
Ben Affleck
Mostanában sokat hallunk Affleck függőségéről és magánéleti problémáiról, de lássuk inkább, mi az amiben sikeres (volt). Affleck már 8 évesen is szerepelt, de első komolyabb szerepét Matt Damon (egyik legjobb barátja) mellett játszotta a Vágyak csapdájában, majd a Good Will Hunting-ban. Sokan nem tudják, hogy a film forgatókönyvét ők ketten írták, majd eladták a Miramaxnak. Affleck munkássága a filmiparban nagyon sokrétű, saját produceri céget vezet barátjával. Elsőként a Tolvajok városa kapcsán próbálta ki a rendezést, 2 évvel később pedig Az Argo-akcióban. Ez utóbbi három Oscart zsebelt be, köztük a legjobb film díját is. A sikereken fellelkesülve 2016-ban Az éjszaka törvényében is a kamera mögött szorgoskodott.
Mel Gibson
Mel Gibson nagy családban nőtt fel, 10 testvérével Sydneybe költöztek, aminek hatása meg is érződik enyhe ausztrál akcentusában. 1979-ben a Mad Max című akciófilmnek köszönhetően figyelt fel rá elsőként a közönség. Miután megalapozta színészi karrierjét és kellőképpen népszerű lett, rendezőként is debütált, méghozzá nem is akárhogy. A 90-es években több film rendezői székében is ült, mint például Az arc nélküli ember vagy az Oscar-díjas A rettenthetetlen, amiben a főszerepet is Gibson játszotta. Az arany szobrot a legjobb rendezőként vehette kézbe, ami hatalmas elismerés volt számára és ezzel bebizonyosodott, hogy van keresnivalója a kamera mindkét oldalán. Ezt követően megrendezte A passiót, az Apocalyptot, majd 2016-ban egy újabb háborús drámát, A fegyvertelen katonát. Ez utóbbi a 6 Oscar-jelölésből kettőt bezsebelt, nagy sikerű valós történetet feldolgozó film volt.
Sylvester Stallone
Senkinek nem kell bemutatni Stallonet, a 80-as évek izompacsirtáját. Kezdetekben csak színészként próbálkozott, később viszont, egész pontosan 1976-ban, megalkotta Rocky-t. Stallone írta a hat részes filmsorozat forgatókönyvét és rendezőként is debütált. A siker nem maradt el, ezzel mindenki megismerte a színész nevét és egyúttal klasszikussá is vált a bokszoló története. 1982-ben jött az újabb sikerfilm, a Rambo, amiben ismét szerepelt is és dirigált is egyszerre. A sorozat 5 filmet foglal magába, Stallone pedig mind az ötből kivette a maga részét. A rengeteg főszerep mellet még egy rendezést vállalt magára, a The Expendables – A feláldozhatók című amerikai akciófilmét.
George Clooney
Clooney eleinte sorozatszínészként bontogatta szárnyait Dr. Doug Ross szerepében, nem sokkal később pedig filmekre váltott. Az igazi áttörést számára a 2001-es Ocean’s Eleven jelentette, azóta pedig töretlen a sikere. Nem kellett sok a sármos színésznek, hogy kedvet kapjon a rendezéshez, miután egy sikeres filmsorozat főszerepét tudhatta magáénak. Az Egy veszedelmes elme vallomásai című filmben debütált, mint rendező. Ezt követte a Jó estét, jó szerencsét! című fekete fehér filmdráma, amiben színészként is jeleskedett. 2008-ban ismét rendezői székbe ült a Bőrfejek, A hatalom árnyékában majd pedig a Műkincsvadászok forgatásán. Legújabb produkciója pedig a 2017-es Suburbicon – Tiszta udvar, rendes ház Matt Damon főszereplesével.
Tom Hanks
Tom Hanks eredetileg asztronauta szeretett volna lenni, de szerencsénkre a középiskolában elkezdett érdeklődni a színjátszás iránt is. Eleinte vígjátékokban játszott, de később komolyabb szerepeket is vállalt, ami sokkal jobban állt neki. Mi sem bizonyítja jobban, hogy megérte váltani, mint az Oscar-díjas Forrest Gump, ami mára klasszikussá vált. Tom Hanks gyakran visszatér egy-egy háborús filmben és más karakteres szerepekben. 1996-ban ő rendezte a Nyomul a banda című filmdrámát, aminek egyébként a forgatókönyvét is Hanks írta. Producerként több filmben jegyzik, például a Bazi nagy görög lagziban vagy a világháborús filmsorozatban, Az elit alakulatban. 2011-ben szintén rendezőként mutatta meg tudását, a Larry Crowne-ban. Tom Hanks rendszeresen dolgozik együtt Ron Howard-dal, Steven Spielberg-gel, sőt Clint Eastwood-dal (aki egyébként szintén állt már a kamera mindkét oldalán).